Het hele jaar door lekker veel oogsten uit jouw moestuin? Bestel dan mijn moestuinboek ‘Kleine moestuin, Grote opbrengst’. LET OP: ivm mijn verhuizing weer leverbaar vanaf 11 oktober.

Paarse Scharrelpalmkool (zaden)

Verrassingszaad van een gekruiste paarse palmkool (Dazzling Blue).
  • Zaden
Gemiddelde beoordeling: 5/5 ★★★★★ (1 review)

Houd je van verrassingen in jouw moestuin? Dan zijn de zaden van mijn eigen paarse scharrelpalmkool iets voor jou 💜💜💜

Twee van mijn prachtige paarse palmkolen (Dazzling Blue) zijn in 2025 in bloei en zaad geschoten en zijn hoogstwaarschijnlijk vreemdgegaan met andere bloeiende kolen die in de buurt stonden (zoals de Russische bladkool en paarse boerenkool). Wat een boef!

Omdat ik zelf enorm houd van experimenten heb ik de zaden van deze paarse palmkolen geoogst. Ik heb er zoveel dat ik ze graag deel met jou.

Wat er precies gaat omkomen als je zaden deze paarse palmkool zaait? Dat is een verrassing! Sterker nog: uit 10 zaden kunnen in theorie tien verschillende variaties opkomen. Hoe leuk is dat! Misschien een palmkool met breed blad, smaller blad, gekarteld blad, gebubbeld blad, wat gladder blad, roze nerven, dieppaarse nerven. Wie zal het zeggen?

Dus, ben jij in voor een leuk experiment? Bestel dan een zelfgevouwen zakje met leuke opdruk met daarin ongeveer 10 zaden. Je kunt ze voor 1,50 als extraatje kopen bij mijn gedrukte boek ‘Kleine moestuin, Grote opbrengst’.

Goed om te weten: de zaden zijn opgekweekt zonder kunstmest en bestrijdingsmiddelen. Puur natuur dus!

Kweekinfo

Zaaitijd: maart-juli
Plantafstand: 50 cm
Standplaats: zon
Houdt van lekker veel compost

Uitgebreide kweekinstructies vind je in mijn blog ‘Palmkool zaaien, opkweken en oogsten’.

Reviews

Timo ★★★★★
Op 03/10/2026

Wij hebben 4 zaadjes geplant en daaruit groeiden 4 verschillende planten! We gaven er drie weg en van de laatste hebben we nu al meerdere keren kunnen oogsten.
De smaak is top!

Leuk als jij hieronder jouw review achterlaat